شناخت و امکان سنجی

قبل از انتخاب هر سامانه مدیریت منابع انسانی، با انیگما آشنا شوید و اجازه دهید تیم انیگما با نیازها و انتظارات شما آشنا شوند. به شما اطمینان میدهیم که پس از این آشنایی، برای انتخاب دستی پرتر خواهید داشت و ما بر اساس نیازمندی‌های سازمان شما هوشمندانه تر برنامه‌ریزی می کنیم. قرارداد را وقتی امضا کنید که از تمام جوانب کار آگاه شدید و ابهامات شما درباره‌ی سامانه‌ی مدیریت سازمان و منابع انسانی برطرف شده باشد.

تحلیل

با انتخاب انیگما، تیم تحلیل به کمک شما به مطالعه کسب وکار شما و استثنائات سازمان شما می پردازند. در خروجی این فاز طرح کاملی برای اجرای پروژه، زیرساخت، منابع مورد نیاز، زمانبندی و استقرار کامل آماده می‌شودبه این ترتیب با هم نقشه راهی را که برای بهره برداری از انیگما مورد نیاز است ترسیم می‌کنیم.

 

زیرساخت

بر اساس تحلیل انجام شده، بنابر شاخص‌های امنیت، سرعت، کارایی، اثربخشی و پایایی، برای تامین زیرساخت مناسب و مقرون به‌صرفه به توافق می‌رسیم و آنرا آماده می‌کنیم. راهکارهای مختلفی برای زیرساخت بهینه وجود دارد که براساس حساسیت‌ها، ابعاد، انتظارات و ملاحظات سازمان بهینه‌ترین آنها را برمی‌گزینیم.

 

پیاده سازی و پیکربندی

انیگما سامانه‌ای انعطاف‌پذیر است که بر اساس نیازمندی‌های گوناگون قابل سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی است. بر اساس آنچه در تحلیل سازمان به دست می‌آید، پیکربندی و آماده‌سازی اولیه انیگما را شروع و تنظیماتی که مورد انتظار استراتژی منابع انسانی و نیازمندی سازمان است را مقداردهی اولیه می‌کنیم.

استقرار

نصب انیگما ساده‌ترین و سریع‌ترین کاریست که در طول پروژه خواهیم‌داشت. با توجه به متمرکز بودن و یکپارچه‌بودن پلتفرم و بانک‌های اطلاعاتی، بدون اینکه جغرافیا در استقرار نرم‌افزار محدودیتی ایجاد کند، سریع و بی‌دردسر از اتصال موفق هر کاربر نهایی اطمینان حاصل می شود. کاربر برای شروع استفاده از نرم‌افزار نیازی به استفاده از سخت‌افزار ویژه یا گرانقیمتی ندارد.

آموزش

هر چند بسیار تلاش شده تا کار با انیگما بسیار ساده باشد و هر کاربری که دانش پایه‌ی استفاده از کامپیوتر را فراگرفته باشد به راحتی با انیگما ارتباط برقرار می کند، اما برنامه‌ریزی آموزش ما، به صورت حضوری، آنلاین و نیز با استفاده از فایل‌ها و راهنمای آموزشی آفلاین در بستر خود نرم‌افزار برای تحت پوشش قراردادن کاربران فعلی و کاربران جدید طراحی شده‌است.

پشتیبانی

تیم پشتیبانی انیگما به روشهای مختلف دردسترس کاربران محترم خواهند بود. تلفن‌های ویژه خدمات پشتیبانی پس از فروش، ایمیل، سیستم چت‌آنلاین، تیکتینگ و راه‌های ارتباطی مبتنی برپیام‌رسانها همگی به کارشناس گوش‌به‌زنگی ختم می‌شوند تا در صورت نیاز به پشتیبانی در کنار کاربران محترم حاضر باشند.

بهبودمستمر

ما با انیگما زندگی می کنیم. مثل خود زندگی برای ما پویاستو برای بهینه‌سازی مستمر نرم افزار، ایجاد تجربه‌ی کاربری‌ اثربخش تر، رابط کاربری ساده‌تر و زیباتر، سرعت و سهولت فرایندها، گزارشات هوشمندتر، مکانیزم‌های به روز بر و هر آنچه که انیگما را از روز پیش بهتر می‌کند دست از تلاش برنمی داریم.

 

 

contact

سامانه مدیریت منابع انسانی و سازمان انیگما

محصولی از تیم مهندسی  توسعه نرم افزار فدک رایان

تلفن تماس و پشتیبانی: 02175265

Preloader